Puder mineralny a puder tradycyjny

podkład mineralny

Pudry mineralne zostały wprowadzone na rynek amerykański i od razu zaczęły budzić duże zainteresowanie. Obecnie opanowały już cały świat i sprzedają się doskonale. Okazuje się, że określa się je jako kosmetyki bezpieczne dla cery.

Kosmetyki naturalne przede wszystkim są dla skóry łagodniejsze i tym samym będzie można uzyskać bardziej naturalne efekty. Kosmetyki w pewnym sensie zawsze będą mineralne, ponieważ w każdym takim produkcie mamy składniki mineralne. Tym co odróżnia kosmetyki tradycyjne będzie nie to co mamy w kosmetykach mineralnych ale to czego nie mamy. W tych tradycyjnych mamy między innymi parabeny, konserwanty czy chemiczne aromaty. To sprawi, że będą one powodować podrażnienia.

W naturalnych kosmetykach nie mamy takiego problemu. Charakterystyczne będzie to, że kosmetyki mineralne nie mają terminu ważności. Polskie prawo zobowiązuje do jego wyznaczenia, jednak na terenie USA nie ma takich ograniczeń i produkty mineralne ważne są bezterminowo. Dzieje się tak dlatego, że mineralne produkty są takim środowiskiem, które nie sprzyja bakteriom. Nie będą się one rozwijać i tym samym będzie można cieszyć się ważnością tych produktów praktycznie bez żadnych ograniczeń.

Produkty, które są mieszanką różnych składników mogą być stosowane przez kilka lat. Jeśli nie ma składników organicznych ta ważność jest bez terminu. Dobra strona kosmetyków mineralnych Dzięki kosmetykom naturalnym nie będzie się ograniczać skórze dostępu do tlenu. Będą one bezpieczne dla osób z każdym rodzajem cery. Nie będą decydować o wysuszeniu skóry i nie spowodują podrażnień. Puder mineralny jest dla cery bezpieczny, matowi skórę i będzie maskował wszelkie niedoskonałości.

Nakładanie pudru mineralnego

puder mineralnyZaletą takich kosmetyków będzie między innymi to, że możemy je nakładać w formie kilku warstw. Po nałożeniu jednej cienkiej będzie można w razie potrzeby nałożyć kolejne, które zapewnią nam zdecydowanie lepsze krycie. Jeśli wybieramy takie kosmetyki powinniśmy się kierować zasadą, że im mniej tym lepiej. Warto wybierać takie produkty, które mają krótką listę składników. W kosmetykach mineralnych ta ilość składników nie może być przesadzona. Jeśli mają być one odpowiednie dla cery i nasze skóry to dobrze będzie wybierać ograniczone ilości składników, których będzie tam bardzo mało, ograniczenie do minimum.

Powiązane wpisy