Różnice pomiędzy kosmetykami mineralnymi i tradycyjnymi

Odpowiednio natłuszczona cera

Kosmetyki naturalne

Współczesne kosmetyki mineralne powstały z myślą o skórze podrażnionej różnymi zabiegami medycyny estetycznej, na przykład po wstrzyknięciu botoksu, po wykonaniu peelingu laserowego czy zabiegu mikrodermabrazji. Można z nich korzystać nawet wtedy, kiedy ma się poważne problemy dermatologiczne ze skórą lub po skomplikowanej operacji plastycznej. Nadają się nawet do skóry trądzikowej i reagującej alergicznie na tradycyjne kosmetyki. Nie ma tu jednak żadnej tajemnicy.

Kosmetyki mineralne są zwyczajnie naturalne. Składają się ze składników mineralnych, do których nie dodano żadnych ulepszaczy odpowiedzialnych za praktycznie wszystkie niepożądane reakcje skóry, jakie zachodzą gdy stosujemy kosmetyki tradycyjne. Są to produkty, które wykorzystywane były już dosłownie tysiące lat temu, a współczesne procesy technologiczne sprawiają, że są czystsze niż kiedykolwiek.

Kosmetyki mineralne - natura w czystej postaci

Kosmetyki mineralne są wolne od tak zwanych związków chemicznych, czyli wszelkiego rodzaju konserwantów, wosków i różnych sztucznych substancji zapachowych. Są to zwyczajnie minerały w swojej bardzo czystej postaci, wydobywane jedynie z natury. Mamy tutaj tlenki cynku i tytanu, mikę, tlenki żelaza i chromu, ultramarynę i podobne substancje mineralne. Co konkretnie wnoszą te substancje mineralne?

Mika – skrzący się proszek, który rozjaśnia skórę i ukrywa nierówności na niej

Tlenek cynku – substancja kojąca i antybakteryjna. Wysusza skórę i goi zmiany pojawiające się na niej, w tym również zmiany trądzikowe;

Kosmetyki z ekologicznych olejów

Dwutlenek tytanu – całkiem skuteczny filtr UVA/UVB;

Tlenki żelaza - element kolorystyczny, który nie podrażnia skóry.

Kosmetyki mineralne - dla każdego typu skóry

Najważniejsze w kwestii wszelkiego rodzaju kosmetyków mineralnych jest to, że można je wykorzystywać z każdym typem cery, nie martwiąc się o uszkodzenia i podrażnienia skóry. Są bardzo sypkie, ale posiadają gęstą konsystencję, dzięki czemu dobrze przylegają do skóry. Najlepiej sprawdzają się ze skórą wrażliwą, która nie powinna być zbyt mocno kryta. Potrafią rozjaśniać cerę i podkreślać jej naturalny kolor. Posiadają także właściwości lecznicze, ponieważ skutecznie pochłaniają sebum i mogą zwalczać różne wypryski.

Powiązane wpisy