Kosmetyki mineralne – sekret pięknej skóry i idealnego makijażu

Kosmetyki mineralne są w pełni naturalne – są to bowiem sproszkowane minerały. Nie posiadają żadnych sztucznych substancji, które miałyby na celu nadanie im właściwej konsystencji, czy też żadnych ulepszaczy. Dzięki temu są o wiele bezpieczniejsze dla naszej skóry – a zwłaszcza dla skóry tych osób, które mają z nią wieczne problemy. Jeśli zatem na twarzy widać zaskórniki, albo mamy cerę skłonną do alergii, jeśli chcemy leczyć problemy, zamiast tylko je maskować i jeśli pragniemy mieć na twarzy lekki, świeży, a jednocześnie doskonale kryjący makijaż – najodpowiedniejszą opcją do wyboru są kosmetyki mineralne. 

DOBRE BO NATURALNE

Jak już wspomniano, kosmetyki mineralne pozbawione są sztucznych dodatków. Nie musimy więc obawiać się żadnych podrażnień. Nie trzeba też – wbrew temu, co niektórzy sądzą – bać się, że ich sypkość wpłynie w jakikolwiek sposób na ukrycie niedoskonałości na twarzy. Jeśli tylko idealnie je dopasujemy do swojej cery, wszystkie niedoskonałości zostaną zakryte, a wkrótce znikną. Dzięki zawartym w kosmetykach mineralnych minerałom, wygląd naszej skóry znacznie się poprawia. Cząstki nie przenikają bowiem do środka, ani nie zatykają porów – z uwagi na to, skóra może swobodnie oddychać i odżywa. Nadmiar sebum również przestaje być kłopotem, ponieważ minerały wiążą jego cząsteczki – nasza cera będzie matowa, a zatem nie trzeba obawiać się świecenia.

JAK UŻYWAĆ?

Kosmetyki mają sypką formę. Zamknięte są na ogól w pudełeczku z sitkiem i należy wysypać odpowiednią część produktu, by następnie nałożyć go na twarz odpowiednim pędzlem. Kosmetyki mineralne można ze sobą mieszać, w celu uzyskania właściwego koloru, zatem każdy może dobrać coś do swojej cery. Poza tym są uniwersalne, gdyż z powodzeniem mogą zastępować się nawzajem. Skończył nam się bronzer? Użyjmy cienia do powiek o odpowiednim kolorze - i odwrotnie. Tego typu kosmetyki są niezwykle trwałe. A przy tym idealnie wygładzają skórę, nie tworząc na niej jednocześnie efektu maski. To makijaż lekki, świeży i doskonale maskujący niedoskonałości!

Powiązane wpisy