Jak wyczyścić dredy octem jabłkowym?

Utrzymanie i czyszczenie dreadów może być wstrząsające doświadczenie. Przeczytaj ten pouczający artykuł o tym, jak oczyścić dredy z octem jabłkowym cydr, aby ułatwić ten proces.

Ocet jabłkowy cydr, lepiej znany jako ACV, jest rodzajem octu, który jest wytwarzany przez proces fermentacji. Jest to popularny składnik zup, gotowania, pielęgnacji skóry i pielęgnacji włosów. Co więcej, ocet jabłkowy jest skutecznym lekiem na różne dolegliwości zdrowotne ze względu na swoje liczne właściwości terapeutyczne. Poniżej dowiesz się, jak oczyścić dredy z octem jabłkowym i kilka ważnych uwag do rozważenia.

Co to są dredy?

Dredy, znany przez nazwy, dredy, lub loków, są liny jak kępy włosów, które mogą być tworzone przez różne techniki. Locs to nie tylko fryzura, ale ma znaczenie polityczne, historyczne i religijne, jak również. Panuje powszechne przekonanie, że dredy są brudne. Ale locs są brudne tylko wtedy, gdy nie są myte prawidłowo.

Jak czyścić dredy z octem jabłkowym?

Trudno jest utrzymać dredy codziennie. Aby ułatwić czyszczenie dreadów, spróbuj poniższej metody, która jest wzbogacona o dobroci octu jabłkowego, wody ryżowej, mięty pieprzowej olejku eterycznego i soku z cytryny, które nie tylko oczyścić swoje dredy, ale także odżywia je, jak również.

Dostawy

  • Filiżanka octu jabłkowego Cider Vinegar3 filiżanki wody1/2 łyżki soku z cytrynyWoda ryżowa10-15 kropli olejku eterycznego z mięty pieprzowejPuste butelki szamponuMiskaTowelMały lejek

Wskazówki

  1. Wlać filiżankę octu jabłkowego cydru, 1/2 łyżki soku z cytryny, z 3 filiżanek wody do miski do mieszania i wymieszać je dobrze.Następnie, przenieść płyn do pustej butelki szamponu.Pamiętaj, aby wstrząsnąć go dobrze przed użyciem go.Teraz, stosuje się go dokładnie na dredy od korzeni pracy w kierunku końca i niech to siedzieć przez 10-15 minut.Po wysuszeniu pasm, wypełnić umywalkę lub nadmuchiwane umywalka do włosów z kilku cali wody ryżu i 10-15 kropli olejku eterycznego mięty pieprzowej.Następnie umyć dredy prawidłowo z tego roztworu cieczy i wysuszyć na powietrzu, jak zwykle.Możesz powtórzyć ten domowy przepis dwa razy w tygodniu, aby dbać o swoje piękne dredy.Uwagi:
  • Wiele stron internetowych sugeruje użycie sody oczyszczonej. Ale nie należy włączać go do reżimu opieki dredy jak to sprawia, że włosy i skóra głowy sucha.Jeśli masz jakiekolwiek problemy związane ze skórą głowy, a następnie nie używać octu jabłkowego na dredy, aby uniknąć mishaps.Don't niech ocet jabłkowy dostać się do oczu. Jeśli tak się stanie, przemyć je dużą ilością wody z kranu. Zadzwoń do lekarza natychmiast w przypadku jakichkolwiek problemów z oczami.

Powiązane wpisy