Kosmetyki mineralne - czy naprawdę warto?

kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne mają obecnie różne opinie. Ich zwolennicy uważają, że są to doskonałe rozwiązania, ponieważ dają nam naturalne efekty i tym samym sprawdzą się w czasie upalnych dni. Przeciwnicy uważają, że takie kosmetyki mogą pokazywać niedoskonałości cery i tym samym trudno będzie wybrać dobry dla skóry odcień.

Szczególnie kobiety z ciemną karnacją mogą mieć takie problemy. Nie zmienia to faktu, że wiele kobiet chce właśnie takie kosmetyki wybierać i dobrze się sprzedają. Kosmetyki mineralne a kosmetyki tradycyjne W przypadku naturalnych kosmetyków producenci starają się nas przekonywać, że w procesie produkcji używane były rozdrobnione mocno minerały i to największy przełom. Chemicy kosmetyczny jednak określają to raczej sceptycznie. Przypomina się, że znajdują się takie same składniki praktycznie w każdych kosmetykach i może reklamy starają się nam wmówić co innego, ale nie będzie tak, że te kosmetyki mineralne są wykonane z jakichś składników wykopanych spod ziemi.

Różnica nie będzie polegać na tym jaki jest skład kosmetyków, ale na tym, że nie były wykorzystywane ingrediencje w trakcie produkcji. Na liście składników odrzuconych znajdują się parabeny czy środki konserwujące oraz wszelkie chemiczne barwniki. Te składniki właśnie powodują podrażnienia na skórze i przy kosmetykach mineralnych już nie będzie trzeba się tego obawiać. Należy sobie uświadomić, że nawet najlepszy podkład mineralny nie będzie jednak zawsze dobrze się sprawdzał.

Są sytuacje, gdy nadal musimy wybierać klasyczne kosmetyki, ponieważ mogą one między innymi lepiej nawilżać naszą skórę na czym powinno nam szczególnie zależeć. Zalety kosmetyków mineralnych przez niektórych producentów będą przeceniane. Jednak również przeciwnicy mają zbyt mocny głos na ich temat. Jak we wszystkim podobnie i tutaj opinia musi być wyśrodkowana i wtedy będzie można racjonalnie spojrzeć na takie kosmetyki.

Na pewno są takie sytuacje, w których ich wykorzystywanie będzie miało sens i będzie warto po nie sięgnąć. Obecnie, gdy chodzi o kosmetyki mineralne to mamy coraz więcej produktów o takim właśnie charakterze i wydaje się, że każdy będzie w stanie coś odpowiedniego dla siebie wybrać. Kluczowa sprawa to jednak dopasowanie do własnej cery jak i też dbanie o tą cerę, by w ten sposób unikać problemów z wrażliwą cerą.

Powiązane wpisy