Atrakcyjny makijaż wrażliwych oczu

makijaż wrażliwych oczuKobiety z cerą o skłonnościach do alergii i wrażliwymi oczyma zazwyczaj nie mają skłonności do optymizmu. Nieustanne problemy ze spojówkami bywają wyjątkowo kłopotliwe, a przecież nawet one nie pozwalają zapomnieć o dążeniu do atrakcyjnego wyglądu. Na szczęście, wrażliwe oczy również można malować, a stworzone z myślą o nich kosmetyki hipoalergiczne kuszą nie tylko coraz bardziej przystępną ceną, ale także unikatowymi właściwościami. Wśród ich atutów warto wymienić już choćby to, że są pozbawione niepotrzebnych substancji zapachowych i nie zawierają sztucznych pigmentów, z którymi nie radzą sobie wrażliwe oczy. Nie można nie zgodzić się z tym, że są to mocne argumenty przemawiające za ich stosowaniem, zarówno pigmenty (i to nie tylko sztuczne, ale także naturalne), jak i substancje zapachowe potrafią bowiem wywołać podrażnienia oczu.

Kosmetyki hipoalergiczne oferowane są przy tym w coraz większej liczbie, bez problemu znajdziemy więc nie tylko pudry i podkłady, ale także cienie do powiek oraz tusze do rzęs sprzedawane wraz z adnotacją, że ich stosowanie nie niesie za sobą skutków ubocznych nawet wówczas, gdy po kosmetyki tego rodzaju sięgają osoby z wrażliwymi oczyma lub noszące soczewki kontaktowe. Oczywiście, kosmetyki tego rodzaju nie mogą być wolne od pigmentów, musimy przy tym liczyć się i z tym, że posiadają w swoim składzie konserwanty.

jak malować oczy wrażliweLiczba tych ostatnich jest jednak ograniczona do niezbędnego minimum, na uwagę zasługuje zaś i to, że mamy do czynienia z rozwiązaniami, które charakteryzuje dążenie do naturalnych odcieni. I ta uwaga nie pada przypadkowo, im bowiem odcień jest bardziej nietypowy (tak jest na przykład w przypadku intensywnego różu lub czerwieni), tym większej liczby pigmentów należy zużyć do jego uzyskania. Warto wspomnieć i o tym, że producenci kosmetyków hipoalergicznych starają się je maksymalnie rozdrabniać. Dzięki temu osadzają się one na powiekach i w okolicach oczu, ściśle przylegając do miejsc w których zostały umieszczone nie wpadają przy tym do oczu. W przypadku klasycznych kosmetyków, w tym zwłaszcza modnych ostatnio kosmetyków perłowych, nie mamy już do czynienia z takimi rozwiązaniami. Warto zwrócić uwagę i na to, że wysokiej jakości kosmetyki hipoalergiczne nie tylko zapobiegają podrażnieniom, ale również łagodzą je.

Powiązane wpisy