Kosmetyki mineralne

informacje o kosmetykach mineralnych Choć korzystanie z kosmetyków mineralnych każdemu z nas może przynieść doskonałe efekty, to jednak musimy pamiętać o tym, że nigdy nie będą one w stanie do końca zastąpić dobrego kremu nawilżającego, kosmetyków przeciwzmarszczkowych czy środków na trądzik. Z drugiej jednak strony nie da się zaprzeczyć temu, że mają one naprawdę doskonały wpływ na ludzką skórę. Wśród wielu różnych minerałów jakie można znaleźć w ich składzie na uwagę zasługuje między innymi dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku. Dzięki swoim właściwościom blokują one zbyt silne promienie słoneczne, chroniąc naszą skórę przed słońcem. Sam tlenek cynku jest również znany jako doskonały środek przeciwzapalny – stosuje się go między innymi w preparatach dla niemowląt o takim właśnie działaniu. Kosmetyki mineralne mogą zatem nie tylko pielęgnować naszą skórę ale również i skutecznie dbać o jej dobre zdrowie. Pomimo wszystkich zalet tego typu kosmetyków można znaleźć również i wielu ludzi którzy podchodzą do nich dość sceptycznie.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że argumenty ich przeciwników w większości przypadków nie są zbyt słuszne. Wiele mówiło się na przykład o tym, że niewielkie cząsteczki zawarte w takich kosmetykach wnikają głęboko do struktury skóry i mocno ją uszkadzają. Swego czasu wiele kontrowersji budził również jeden z minerałów stosowanych w takich produktach, tlenochlorek bizmutu; zdaniem niektórych ludzi wywoływał on silne stany zapalne i prowadził do powstawania trądziku. W niektórych krajach w mediach rozpoczęto nawet intensywna kampania w mediach, dzięki której ze sprzedaży wycofano kilka produktów zawierających ten składnik.

W praktyce jednak żaden z wyżej wymienionych argumentów nigdy nie został potwierdzony naukowo. Obecnie w sklepach spotkamy się z wieloma różnymi kosmetykami mineralnymi – mogą to być zarówno pudry, cienie, róże, jak i wiele innych. Oczywiście, w produktach tych stosuje się również mnóstwo składników, przez co w czasie ich kupowania należy zwracać uwagę właśnie na ich skład. Dobrze będzie również upewnić się co do tego, że decydujemy się na produkty pochodzące od faktycznie znanych producentów; jedynie dzięki temu korzystanie z nich przyniesie nam w pełni zadowalające efekty.

Powiązane wpisy