24 zaskakujące Vicksy, o których nigdy nie słyszeliście

Te Vicks vaporub zastosowania są tutaj, aby cię zaskoczyć. Nigdy nie myślałeś o tym, że Vicks może być tak użyteczny!

1. W leczeniu bólów głowy

Vicks VapoRub ma podstawowe składniki, takie jak kamfora, olejek eukaliptusowy i mentol w nim, co pomaga w leczeniu bólu głowy z powodu zatok lub napięcia, a nawet migreny.

2. W łagodzeniu obolałych mięśni

Mentol w Vicks pomaga w zwiększeniu krążenia krwi, co zapewnia ulgę dla obolałych mięśni. Więc masować z nim delikatnie nad obolałych mięśni i przykryć obszar obszar suchym, ciepłym ręcznikiem.

3. Natychmiastowa ulga od ukąszeń owadów

Mentol ma działanie chłodzące, które łagodzi uczucie swędzenia po ukąszeniu owadów, zmniejszając ryzyko infekcji. Umyj więc dotknięty obszar i nałóż na niego mieszankę Vicks VapoRub i soli kuchennej (odrobinę).

4. Zwalczaj grzybicę paznokci u nóg lub palców

Tymol obecny w Vicks ma właściwości antyseptyczne, antybakteryjne i przeciwbakteryjne, które pomagają w tłumieniu wzrostu grzyba. Jest to udowodniona skuteczna pomoc w leczeniu grzybicy paznokci.

5. Pomaga w oczyszczaniu trądziku

Obecność mentolu w nim pomaga w szybkiej uldze od bólu i uczucia. Więc zastosować żel na dotkniętym obszarze przez około 30 minut i spłukać letnią wodą. Tutaj jest więcej o tym w szczegółach.

6. Leczenie popękanych pięt

Składniki obecne w Vicks pomagają w zatrzymaniu wilgoci i leczeniu pęknięć. Więc przed pójściem do łóżka, oczyścić stopy z letnią wodą i zastosować znaczną ilość vaporub na popękane pięty i umieścić na skarpetki i spać.

7. Jako środek odstraszający komary

Esencja Vicks VapoRub utrzymuje komary z dala. Więc przed pójściem do łóżka lub gdzieś na zewnątrz, zastosować Vicks nad narażonych obszarów ciała. Możesz również trzymać otwartą butelkę Vicks w pobliżu. Ponadto, pocieranie Vicks na obszarze ugryzionym przez komary pomaga w łagodzeniu swędzenia.

8. Do leczenia brodawek

Mentol, tymol i eukaliptus zawartość w Vicks pomaga w zabijaniu wirusa, który powoduje brodawki. Więc oczyścić dotknięty obszar i zastosować pewną ilość żelu na nim i pozostawić na noc. Rób to regularnie!

9. Pomaga w utrzymaniu zwierząt domowych z dala

Aby uniemożliwić zwierzętom domowym wchodzenie do niektórych obszarów domu lub ogrodu, nałóż niewielką ilość Vicks VapoRub na te konkretne obszary. Ponieważ zwierzęta domowe nie lubią zapachu Vicks, będą go unikać.

10. Do leczenia rozstępów

Zastosowanie Vicks VapoRub zmniejsza suchość skóry i wymazać rozstępy ze względu na połączenie olejku z liści cedru, petrolatum, kamfory i olejku terpentynowego. Również olejek eukaliptusowy, który zawiera, ma właściwości przeciwzapalne.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

11. Leczenie przekrwienia w klatce piersiowej

Zapewnia natychmiastową ulgę w kaszlu i udrażnia klatkę piersiową i gardło. Jest to, oczywiście, jeden z powszechnych zastosowań Vicks vaporub, które jego twórcy również twierdzą.

12. Leczenie drobnych skaleczeń

Według Daily Mail, Vicks pomaga rozbić krew w siniaku, gdy używasz go zmieszanego z solą na skórze. Może być również przydatny jako środek antyseptyczny do cięcia lub drzazgi. Po prostu, umieścić trochę na swoje cięcie i drzazgę, a to pomoże złagodzić oba.

13. Na koniach wyścigowych

Zawodowi rajdowcy wcierają Vicks VapoRub pod nozdrzami (nie w obszarze czułego nosa) koni wyścigowych w dniu wyścigu. To powstrzymuje konie od atrakcyjnego zapachu klaczy, utrzymując ich koncentrację na wyścigu.

14. Jako rekwizyt aktorski

Jeśli musisz uronić łzy na potrzeby sesji zdjęciowej lub sztuki teatralnej, wklep trochę Vicks VapoRub pod oczy, a będziesz mógł grać naturalnie.

15. Leczenie siniaków

Wymieszaj sporą ilość Vicks VapoRub i szczyptę soli kuchennej i nałóż na świeżego siniaka. Dzięki temu siniak szybko się zagoi.

16. Jako środek nawilżający skórę

Obecność olejku eukaliptusowego i petrolatum w nim pomaga w utrzymaniu wilgotności skóry i usunąć suchość.

17. W leczeniu egzemy

Jeśli twoja skóra jest dotknięta przez egzemę, zacznij stosować Vicks VapoRub często i regularnie przez kilka dni. Będziesz w stanie się jej pozbyć.

18. W leczeniu stóp sportowca/ grzybicy stóp

Z powodu stresu fizycznego, jeśli twoje stopy stają się łuskowate i powodują swędzenie i pieczenie. Nałożenie Vicks na dotknięty obszar pomoże Ci uzyskać ulgę.

19. W łagodzeniu bólu ucha

Aby uzyskać natychmiastową ulgę, nałóż trochę Vicks na wacik i przyłóż go do bolącego ucha. Jego mentolowe działanie pomoże Ci poczuć się lepiej. To naprawdę działa!

20. Leczenie łokcia tenisisty / zapalenia nadkłykcia bocznego

Mentol i kamfora obecne w Vicks pomagają w leczeniu bólu spowodowanego łokciem tenisisty. Nałóż niewielką ilość preparatu i masuj przez jakiś czas.

21. Aby pozbyć się tłuszczu z brzucha

Nałożenie mieszanki Vicks VapoRub, kamfory, sody oczyszczonej i odrobiny alkoholu pobudzi spalanie tłuszczu w pożądanym obszarze, takim jak nogi czy brzuch.

22. Usuń zmarszczki

Nakładanie Vicks na zmarszczki pomoże Ci uzyskać skórę bez zmarszczek. Powodem tego jest to, że oleje obecne w Vicks vaporub nawilża skórę i usunąć suchość.

23. Łagodzenie oparzeń skóry

Dla drobnych oparzeń, umyć dotkniętego obszaru zimną wodą, a następnie zastosować pewną ilość Vicks VapoRub. Ma podobny efekt chłodzenia jak pasta do zębów ze względu na mentol w nim obecny.

Powiązane wpisy