Jakich produktów nie należy nakładać na twarz?

Zła pielęgnacja twarzyChyba każda kobieta od czasu do czasu lubi eksperymentować z robionymi przez siebie kosmetykami. Czasami ulegamy też wpływom koleżanek twierdzących, że posiadają cudowny sposób na wysychającą skórę. Czasami lepiej jednak jest nie kierować się takimi mitami, bowiem można poważnie sobie zaszkodzić. Przedstawiamy krótki spis rzeczy których lepiej jest nie nakładać na swoją skórę.

Dużą popularnością w takiej kosmetyce cieszy się między innymi sok z cytryny. Jak powszechnie wiadomo, sok taki jest kwaśny i zawiera wiele witaminy C. Podobno istnieje teoria, że za jego pomocą można skutecznie wybielać przebarwienia – niektóre kobiety stosują nawet maseczkę z niego na włosy. W rzeczywistości jednak cytryna bardzo wysusza skórę i nie powinna być stosowana bezpośrednio na nią. Co więcej, soki z właściwie wszystkich owoców cytrusowych są bardzo fototoksyczne, przez co przy dłuższej ekspozycji na skórę mogą wywoływać liczne podrażnienia.

Dane nam było usłyszeć już o kobietach, które potrafią używać lakieru do włosów w celu przygotowania swojego makijażu. Jest to niestety jedna z najgorszych rzeczy które można zrobić dla własnej cery. Taki lakier zawiera przede wszystkim alkohol, który może działać na skórę bardzo wysuszająco; ponadto powoduje podrażnienia i zatyka pory. Skóra nabiera wówczas skłonności do wyprysków, bowiem zwyczajnie nie ma czym oddychać. Dość powszechnie panuje opinia mówiąca, że posmarowanie niewielkiej krostki pastą do zębów pozwala na skuteczne jej zlikwidowanie. Metoda ta faktycznie potrafi być bardzo skuteczna, przez co stosuje ją wiele kobiet. Warto jednak pamiętać o tym, że skóra nabiera wówczas skłonności do przebarwień i powstania niezbyt estetycznych blizn; niestety niektóre zmiany tego typu są już właściwie nieodwracalne.

Co nie nakładać na twarzCzęsto słyszy się o tym, że wazelina może być doskonałym rozwiązaniem w przypadku suchej, atopowej skóry. Powoduje, że staje się ona miękka i gładka, ale w rzeczywistości ani trochę jej nie nawilża i tworzy na niej warstwę która nie przepuszcza żadnych substancji, które mają być z niej wydalane. Z tego też powodu wazelina na twarz nie jest zbyt dobrą propozycją; lepiej będzie ograniczyć się przy niej do suchych skórek wokół paznokci czy do niewielkich ranek i skaleczeń. Prawdopodobnie większość kobiet próbowała już tworzyć domowymi sposobami własne, cukrowe peelingi. Co prawda dobrze sprawdzają się one przy reszcie ciała, ale stosowanie ich do twarzy może mieć naprawdę tragiczne efekty. Skóra na twarzy jest znacznie cieńsza , przez co cukier może poważnie ją niszczyć. Złym pomysłem jest również stosowanie na twarzy balsamów do ciała. Nie mają one tak dobrego składu jak kremy do twarzy – skóra twarzy powinna być traktowana zupełnie inaczej, przede wszystkim delikatniej.

Powiązane wpisy