Kosmetyki mineralne – pielęgnacja, leczenie i doskonały makijaż w jednym

Jako minimalny skład a maksymalne działanie określić możemy kosmetyki mineralne. Znane są już od około 40 lat, ale tak naprawdę świat podbijają dopiero od niedawna. Stworzone są w pewnej mierze do zadań specjalnych, ponieważ mają zapewniać doskonały wygląd szczególnie po operacjach plastycznych. Siła tkwi w składzie Kosmetyki mineralne najczęściej wyróżniają się tym, że maja krótki skład. Najważniejsze będzie zawsze to, że są one całkowicie naturalne i tym samym bezpieczne dla naszej skóry. Wykonywane są z bardzo drobni zmielonych pigmentów mineralnych. Mogą to być tlenki żelaza oraz ultramaryny. Ten pierwszy to pigment o barwie żółtej, czerwonej oraz czarnej. Dzięki niemu podkłady zyskują dodatkowo kolor. Ultramaryn będzie nadawał kolory cieniom i różom. Poza tym w kosmetykach mineralnych znajdzie się także tlenek tytanu, tlenek cynku oraz mika.

Pierwszy produkt to naturalna substancja, która ma formę białego proszku bez zapachu. Nie będzie się rozpuszczała w wodzie i będzie powodowała rozjaśnienie. Dzięki temu, że ma silne właściwości kryjące nadaje się do zastosowania w pudrach i podkładach. Świetnie sprawdza się w przypadku tych kobiet, które mają bardzo duże problemy z suchą skórą. Podobnie funkcjonuje również tlenek cynku, ale dodatkowo jest to taki środek, który ma działanie antybakteryjne, dlatego nadaje się idealnie do cery tłustej, mieszanej oraz takiej, gdzie występuje trądzik. W każdym pudrze i podkładzie znajduje się również mika. Jest to proszek, który gwarantuje doskonałe wykończenie. Będzie gwarantował skuteczne odbicie światła i twarz będzie się dzięki temu stawała bardziej wygładzona. Przy produkcji wprowadza się również inne dodatki, które mają gwarantować wygodniejszą aplikację takich kosmetyków czy walkę z rozpraszaniem światła.

Niektóre kosmetyki mają dodatki, które będą pozwalały na ich nałożenie swobodne na cerę tłustą. Producenci wprowadzają również węglan wapnia, który będzie pochłaniał wilgoć oraz serum. Zalety kosmetyków mineralnych Największą zaletą takich kosmetyków prawdopodobnie będzie to, że składają się z niewielkiej ilości składników, które w innych produktach do makijażu wykorzystuje się masowo. Nie będzie tam ani parabenów, ani konserwantów czy innych sztucznych dodatków, które mogą działać drażniąco na skórę i powodować zablokowanie porów. Naturalne składniki, jeśli będą dobrze zestawione mogą także wykazywać właściwości lecznicze. Dlatego właśnie takie kosmetyki świetnie nadają się do cery, która jest skłonna do alergii. Dzięki łagodzącym właściwościom nasza skóra poczuje ulgę i dodatkowo dobre krycie sprawi, że będzie piękny jej wygląd. dzięki składnikom hamującym wydzielanie sebum kosmetyki sprawdzą się przy każdej trudnej cerze.

Powiązane wpisy