Jak nakładać podkład mineralny- kilka metod aplikacji.

Podkład mineralny na sucho Podkład mineralny na sucho - Jeśli chce się nakładać podkład w ten sposób to powinno się użyć odpowiednio ściętego pędzla typu flat albo też pędzla kabuki. Wydaje się jednak, że nie kabuki nie zawsze będzie w stanie dobrze spełnić swoje zadanie. Jeśli mamy mocno rozłożysty pędzel to będzie problem, by nakładać taki produkt na twarz. Wtedy można jedynie nałożyć mgiełkę pudru czy podkładu. Lepiej będzie wybierać pędzle typu kulka i takie mocniej zbite. Jest to sposób, który pozwoli na uzyskanie lepszego efektu w postaci naprawdę delikatnego krycia.

Podkład przy użyciu wilgotnego pędzla -  To prawdopodobnie obecnie taki sposób, który jest szczególnie często i chętnie stosowany. Pędzel wystarczy delikatnie zmoczyć i następnie nałożyć na niego produkt, który dalej będziemy wcierać w twarz. Do tego idealnie będzie się nadawać pędzel zwilżany wodą termalną albo tonikiem. W tej metodzie najważniejsze będzie prawdopodobnie to, że nasze krycie będzie dokładniejsze.

Na mokro płaskim pędzlem - W przypadku tej metody będzie już trzeba się zdecydować na specjalny płaski pędzel, który będzie przygotowany pod kątem płynnego podkładu. Zanurzamy w naczynku z wodą i potem w kosmetyku i smarujemy twarz. W taki sposób konsystencja naszego podkładu się zmieni i będziemy mieli właściwie taki podkład, który zrobi się półpłynny. Musimy pamiętać o tym, że pędzel powinien być często moczony. Jeśli stosuje się taką formę nakładania to przede wszystkim można oczekiwać, że uda się zrealizować bardzo dobre krycie i trwałość będzie doskonała. Taka forma jest doskonałym sposobem na imprezy, ponieważ podkład będzie w stanie dłużej nam wytrzymać.

Podkład na skórę smarowaną olejem - Jest to świetne rozwiązanie w przypadku cery suchej, ale nie tylko wtedy. Gdy używamy olejów do pielęgnacji musimy poczekać aż się wchłoną zanim rozpoczniemy nakładanie podkładu. Minerały tak nałożone staną się bardziej kremowe i tak naprawdę można oczekiwać dużo lepszego efektu estetycznego. Jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nie każdy podkład będzie chciał współpracować z tym co będzie się znajdowało na naszej twarzy. Ta kwestia wydaje się być szczególnie ważna.

Puder mineralny na mokro Nałożenie podkładu wymieszanego z masłem albo olejkiem - Jest to ciekawy sposób, w którym wystarczy wysypać na spodeczek niewielką ilość podkładu i potem domieszać do niego np. masło jojoba. Można się także zdecydować na to, by dodać tam kilka kropli oleju. W ten sposób sami będziemy mogli stworzyć naprawdę dobry kremowy podkład. Można także samemu decydować się na jakieś eksperymenty i oczekiwać na przygotowanie podkładu, który będzie miał różne możliwości krycia. Czasami można dodać do niego tlenek cynku. W tak prosty sposób dodatkowo uda się otrzymać taki produkt, który będzie gwarantował skuteczne pielęgnowanie skóry. Zawsze można się pokusić o to, by sobie zrobić mały słoiczek właśnie takiego podkładu. I tutaj wydaje się, że konieczne stanie się nakładanie palcami, ponieważ wtedy będzie najlepszy efekt, gdy chodzi o pokrycie twarzy. Przy takiej metodzie trzeba na koniec jeszcze użyć puder, by skończyć taki makijaż.

Powiązane wpisy